Bu haber 2923 kez okundu.

Twitter Kazananı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Oldu

Sosyal medya devlerinden Twitter’a göre 7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilen genel seçimlerde 1. parti HDP oldu.

 

7 Haziran seçim kampanyaları bünyesinde yapılan bir araştırmada takipçi sayılarında artış gösteren siyasiler içinde ilk sırada HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yer aldı.

 

7 Haziran genel seçimlerinde Twitter’da en popüler parti lideri HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olurken, takipçi sayısı da 400 bin üzerinde yer aldı. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Twitter’da 200 binlere yaklaşırken, CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu 100 bin civarında takipçi ile ancak 3. sırada kendine yer bulabildi.

 

70 bin ziyaretçisi olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçesi ise 4. parti oldu. 7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilen genel seçimlerde hakkında en çok tweet atılan yine HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ancak 2. olabildi.

 

Bu dönemde ise Twitter’da en çok konuşulan konu %23 ile çözüm süreci olurken, %21 ile seçim barajı ve %20 ile yoksuzluk ön planda yer aldı. Koalisyon ise bundan sonraki günlerde zirvedeki yerini %31 ile geri aldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×