Bu haber 977 kez okundu.

Apple IOS 9#039;u Tanıttı

Ve beklenen oldu. Dünyaca ünlü Apple şirketi, IOS 9’u kullanıcılarına tanıttı.

 

Ve merakla beklenen son nihayet gerçekleşti. Dünyaca ünlü Apple şirketi, IOS 9’u kullanıcılarına tanıttı. Apple şirketinin IOS 9 sürümü yeni mobil işlem sistemi ile kullanıcılarına resmen tanıtıldı. Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın ilk gününde Apple şirketi tarafından tanıtılan IOS 9’un özelliklerinin başını ise performans artışı ve pil ömrü ilk sırada yer aldı.

 

IOS 9’da özellikle Siri’nin daha akıllı bir hale getirildiği belirtildi. Siri ile beraber Proactive özelliği de beraberinde olacak. Bu özellik sayesinde Apple kullanıcıları Siri’den uygulama önerisinde de bulunabilecek. Akıllanan siri ile kaybolmuş fotoğraflar bile bulunabilecek.

 

2015 yılı içerisinde iPad ve iPhone kullanıcılarına açılacak IOS 9 güncellemesi’nde Apple Maps’ta da müthiş geliştirmeler yer alacak. 20 şehire ise toplu taşıma entegre edilecek. Şehir sayısında ise zamanla artışta olacak.

 

Apple ile birlikte Apple Pay’da artık daha fazla aktif halde kullanılabilecek. Kredi kartı, banka kartı ve mağaza kartlarının kullanılabileceği Wallet’de tanıtılacak. ABD'li teknoloji devi yeni Mac OS X’in firma yazılım sorumlusu Başkan Yardımcısı Craig Federighi ise yaptığı açıklamada, “ElCapitan 1.4 kat daha hızlı ve uygulamalar arasında 2 kat daha hızlı geçiliyor” ifadelerini kullandı. Mac kullanıcıları ise bu sürümü sonbaharda indirebilecek.

Anahtar Kelimeler
appleıos 9tanıtım
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×