Bu haber 1129 kez okundu.

Apple#039;de Harita Modu

Apple şirketinin haritalar üzerindeki değişiminin bir sonraki sürümde daha da geliştirileceği belirtildi.

 

Apple’nin ilk olarak Benedict Evans tarafından fark edilen iş ilanında haritalar servisinin daha geliştirileceği ifade edildi. İş ilanında tam zamanlı çalışacak JavaScript uzmanlığının yanı sıra Web Mühendisleri de aranıyor. Apple tarafından verilen ilanda “Haritaların web üzerinde sorunsuz çalışmasını yapmak için” ibaresinden ise özellikle bahsediliyor.

 

Apple Maps; iPhone, iPod touch ve iPad üzerinde geliştirilecek olan haritalar seçeneği ile kullanıcılara daha da bir kolaylık sağlanacak. Yazılım mühendislerinin HTML ve CSS’e ise hakim olması bekleniyor. Şu anda maps.apple.com URL'si var, fakat bu adrese OS X veya iOS'tan girince direkt olarak Haritalar uygulaması açılıyor. Diğer platformlardan bu adrese girince iOS 8'de Haritalar servisinin özelliklerini anlatan www.apple.com/ios/maps adresine yönlendirme yapılıyor.

 

Ayrıca Apple'ın gizemli arabalarının haritalandırma işini gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Anlaşılan Cupertino merkezli şirket harita servisine iyice ağırlık veriyor. Önümüzdeki günlerde neler olacağını birlikte göreceğiz.

Anahtar Kelimeler
appleharitamod
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×