Bu haber 491 kez okundu.

CHP#039;de Ön Seçimi Kemal Kılıçdaroğlu Kazandı

CHP’de milletvekili adaylarını belirleyecek ön seçim sonuçlandı.. Kemal Kılıçdaroğlu seçime İzmir’den katılırken; Antalya’da aday gösterilen Deniz Baykal ise oy kullandığı sandıkta sadece 3. olabildi..

 

CHP’de Parti Meclisi idaresinde 45 seçim bölgesinde ön adaylar belli oldu. Sandıkların kapanmasının ardından oyların sayımına geçildi ve ilk sonuçlar geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her sandıktan çıkarken, toplam 16 bin oy aldı. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise 7 bin 500 ile 2. oldu.

 

Eski genel başkan Deniz Baykal ise Antalya’da oy kullandığı sandıkta sadece 3. olabildi.

 

Son sayımlara göre ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinde 1. olduğu kesinleşirken, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız bütün sandıklarda, bütün oylardan çıkmakta. Şu anda açık ara kendisi 1.” ifadesini kullandı.

 

İstanbul birinci bölgede Osman Korutürk listeye giremezken, Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal ve Gamze İlgezdi önde görünüyor.

 

İstanbul 2. bölgede Aykut Erdoğdu, Mustafa Sarıgül, Dursun Çiçek ve Çetin Soysal önde gidiyor.

 

İstanbul 3. bölgede ise İlhan Cihaner açık ara 1. görünüyor.

 

CHP'nin bir milletvekilinin bulunduğu Uşak'ta mevcut milletvekili Dilek Akagün Yılmaz kazanamazken yerine Özkan Yalın 1. oldu.

 

Yine bir milletvekilinin bulunduğu Erzincan'da mevcut milletvekili Muharrem Işık 3. sırada yer bulabilirken Erdoğan Özyalçın 1. oldu.

 

Manisa milletvekilleri Hasan Ören Sakine Öz de kaybeden isimler arasında yer alırken, yine Manisa milletvekili olan Özgür Özel 1. sırada yer alıyor.

                                     

Trabzon'da Haluk Pekşen 1., Ali Turan Öztürk 2., Ahmet Kaya 3. oldu.

Anahtar Kelimeler
kemal kılıçdaroğluchp
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×