atakum escort
TEKNOLOJİ Haberleri Tümü

Bisiklet Satışında %400'lük Patlama

Bisiklet satışlarındaki artış esnafın yüzünü güldürmeye başladı. Mayıs ayı rakamlarına göre bisiklet satışlarındaki artışın oranı ise %40.

Bisiklet satışlarındaki artış esnafın yüzünü güldürmeye başladı. Mayıs ayı rakamlarına göre bisiklet satışlarındaki artışın oranı ise %40.

 

Bisiklet satışlarındaki artış okulların tatil mevsimine yaklaşması ile %400’ü buldu. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com sitesi bisiklet satışlarındaki artışın %400’ü bulduğunu belirtti. Hepsiburada.com adlı ticaret platformundaki rakamlara göre 3 yıl içerisinde bisiklet satışlarındaki artışın %400 civarında olduğu ifade edildi.

 

Türkiye genelinde son 3 yıldaki istatistiklerde bisiklet satışlarının %400 civarında olduğu tespit edildi. Hepsiburada.com adlı ticaret platformundaki rakamların isiklet sektörünün iş hacmi, özellikle karne dönemleri ve yaz aylarında özellikle büyük bir artış gözlemlendiği belirtildi.

 

Hepsiburada.com’un verilerine göre bisiklet satışlarının en çok Haziran ayında etkili olduğu, bunda en önemli etkenin ise okulların yaz tatile girdiği döneme rastladığı analiz edildi. A’dan Z’ye en çok tercih edilen çeşitli markalarında bundan nasibini aldığı ifade edildi.

 

Hepsiburada.com kullanıcıları bisiklet alırken kullanıcıların özellikle daha çok dağ bisikletlerini ve çocuk bisikletlerini tercih ettikleri belirtildi. Bu ikiliyi daha sonra ise şehir-yol bisikletleri, folding (katlanabilir) bisikletler ve elektrikli bisikletler takip etmekte.

 

Son yıllarda özellikle çocukların dışında gençlerinde bisikletlere merak sardığı ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bisiklet kullanımının arttığı belirtildi. Bisiklet seçerken de özellikle fiziksel profiline yani boy ve kilosuna göre jant, kadro boyu ve amortisör seçilmesi gerekiyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz