atakum escort
SPOR Haberleri Tümü

Sergen Yalçın'a PFDK'dan 3 Maç Ceza

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK, Sivasspor teknik direktörü Sergen Yalçın’a 3 maç ceza verdi..

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK, Sivasspor teknik direktörü Sergen Yalçın’a 3 maç ceza verdi..

 

TFF’den yapılan resmi açıklamada, Kayserispor ile Sivasspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında, karşılaşma hakemine yönelik fiziki hareketi nedeni ile PFDK’ya sevk edilen Sivasspor teknik direktörü Sergen Yalçın’a 3 maç ceza ve 13 bin TL para cezası verdi.

 

Sergen Yalçın’a verilen cezada “kurula idareci olarak sevk edilmiş ise de teknik adam görevi ifa ettiği dikkate alındığı” bildirildi.

 

PFDK, Sivasspor, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile 2 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı. Aynı müsabakada Kayserispor'a da, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile 15 bin TL para cezası verilirken, Kayserispor futbolcusu Mehmet Eren Boyraz'a taraftara yönelik hakareti ve sportmenliğe aykırı hareketi nedeni ile de 2 remi müsabakadan men ile 13 bin TL, Kayserisporlu idareci İskender Beluk'a ise müsabaka hakemine yönelik soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeni ile de 1 yıl hak mahrumiyeti ve 50 bin TL para cezası verildiği belirtildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz