atakum escort
GÜNCEL Haberleri Tümü

Van'da Bankaya Giren Soyguncu 7 Kişiyi Rehin Aldı

Van’da bir bankaya giren soyguncu, 7 kişiyi rehin aldı.. 3 kişiyi serbest bırakan soyguncu hırsızı, polis iknaya çalışıyor..

Van’da bir bankaya giren soyguncu, 7 kişiyi rehin aldı.. 3 kişiyi serbest bırakan soyguncu hırsızı, polis iknaya çalışıyor..

 

Van’da Tuşba Şubesi'ne saat 16:50 sıralarında soygun girişiminde bulunan hırsızlar, pompalı tüfek ile bankaya girdi. Güvenlik görevlisini etkisiz hale getir soyguncular bankada bulunan 7 kişiyi rehin aldı. Soyguncu, ilk etapta rehin aldığı 7 kişiden, biri hamile 3 kişiyi saat 19.30 sıralarında serbest bıraktı.

 

Polisler, telsim olması için soyguncuyu ikna etmeye çalışırken, hasta olan çocuğunun tedavi masrafları için bu olaya karıştığı belirlendi. Soyguncunun isteği üzerine kendisi ve rehineler için yemek getirildi.

 

Van Valisi İbrahim Taşyapan, bir kişinin pompalı tüfek ile bankadaki 7 kişiyi rehin aldığını belirterek yaptığı açıklamada “Şahıs bir kişi. Pompalı tüfek ile içeri girmiş. Tahminimize göre bankada 7 rehine var. İkna etmeye çalışıyoruz. Soyguncu bir vatandaşımızı serbest bıraktı. Kimsenin canına bir şey gelmemesi için çalışıyoruz. Şahıs hasta çocuğundan bahsetmiş, paradan bahsetmiş. Para almak maksatlı bankaya girmiş” ifadelerini kullandı.

 

Van Valisi İbrahim Taşyapan açıklamasından sonra soygun girişiminde bulunan şahıs, bankadan 2 kişiyi daha serbest bıraktı.

 

Banka şubesinin bulunduğu sokak polis ekipleri tarafından abulka altına alınırken, soyguncuyu ikna çalışmaları ise devam ediyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz