atakum escort
GÜNCEL Haberleri Tümü

Muğla E Tipi Cezaevi'nde Skandal

Muğla E Tipi Cezaevi Sübyan Koğuşu’nda 12 ila 15 yaşlarındaki 4 çocuğa işkence yapıldıktan sonra cinsel tacizde bulunanlar hakkında Şok bir iddia ortaya atıldı..

Muğla E Tipi Cezaevi Sübyan Koğuşu’nda 12 ila 15 yaşlarındaki 4 çocuğa işkence yapıldıktan sonra cinsel tacizde bulunanlar hakkında Şok bir iddia ortaya atıldı..

 

Tacizde bulunduğu iddia edilen 17 yaşındaki R.T., başka bir cezaevine gönderilirken hakkında taciz soruşturması da açıldı. Bu olay karşısında görevini yapmayan infaz mamuru ise mağdur çocukların savcılık gözetimindeki, fotoğraflı teşhisi sonucu belirlendi. Savcılık infaz mamuru hakkında da soruşturma başlattı.

 

Marmaris İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi M.U. ve 3 arkadaşı iddialar üzerine ilçedeki bir iş yerinde hırsızlık sonucu içeri girmişlerdi. Gözaltına alınan 4 çocuk tutuklanarak Muğla E Tipi Cezaevi’ne gönderilmişlerdi. Sübyan Koğuşu’na yerleştirilen çocuklar 53 gün burada kalmışlardı. İddiaya göre bu 4 çocuğa, aynı koğuşta kalan 17 yaşındaki diğer çocuklar tarafından işkence yapılıp, tacizde bulunulduktan sonra tecavüze bile yeltenmişlerdi. Çocukların vücutlarında sigara söndürüldüğü hatta ayaklarına gazete bağlanıp ateşe verildiği bile iddialar arasında.

 

Cezaevinden çocuğunu almaya giden baba H.U., oğlunun vücudundaki izleri görünce hemen hastaneye kaldırdı. Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki doktorlar, M.U.'ya cinsel tacizde bulunulup, işkence yapıldığına dair ön rapor tutup, durumu hemen polise bildirdi. Olayın ortaya çıkmasının ardından da, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, baba H.U. ile CHP Muğla İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

 

Savcılık bu olayın açığa çıkmasının ardından gardiyan hakkında da inceleme ve soruşturma başlattı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz