atakum escort
GÜNCEL Haberleri Tümü

HSYK'dan Uğur Kurt Davası İçin Savcıya İzin Çıkmadı!

HSYK’dan, Polis kurşunu ile Okmeydanı'ndaki Cemevi'nde hayatını kaybeden Uğur Kurt için Savcı Hasan Yılmaz’ın 27 saat sonra olay yerinde inceleme yapmasına izin çıkmadı..

HSYK’dan, Polis kurşunu ile Okmeydanı'ndaki Cemevi'nde hayatını kaybeden Uğur Kurt için Savcı Hasan Yılmaz’ın 27 saat sonra olay yerinde inceleme yapmasına izin çıkmadı..

 

HSYK, Okmeydanı’ndaki Cemevi’nde polis kurşunu ile hayatını kaybeden Uğur Kurt davasında, televizyon görüntülerinden haberi izleyerek soruşturmayı başlatan ve 27 saat sonra olay yerine giden Savcı Hasan Yılmaz için olay yeri incelemesine ret kararı çıktı. Karara karşı çıkan bir üye olan Kerim Tosun açıklamasında ’’Masum bir insanın öldürülmesi olayında Savcının olay yerine gitmemesinin haklı bir nedeni olamaz..’’ ifadelerini kullandı.

 

Beyoğlu Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Uğur Kurt için bir yakınının cenazesine katılmak üzere Okmeydanı Cemevine giderek, Berkin Elvan’ı anmak için toplanan gruba müdahale eden polis memuru Sezgin K.’nın silahından çıkan kurşun ile hayatını kaybetmişti. Uğur Kurt’un ölüm olayını, televizyon görüntülerinden izleyen Savcı Hasan Yılmaz ise olay yerine gitmeden tutanak tutarak soruşturma başlatmıştı.

 

Uğur Kurt’un cenazesi için, vefatının ardından yapılması gereken “Ölü muayene işlemini” de yapmadan Adli Tıp Kurumu Morguna gönderdiği ortaya çıkan Savcı Hasan Yılmaz, daha sonra adeta katil zanlısı polis Sezgin K. için sadece “Taksirle ölüme neden olmak” suçundan 6 yıla kadar hapis istemi ile hakkında dava açmıştı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz