atakum escort
GÜNCEL Haberleri Tümü

Erdoğan ile Obama'nın Telefon Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, 1 saat süren telefon görüşmesinde Yemen’deki saldırılar hakkında olağan üstü görüştü..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, 1 saat süren telefon görüşmesinde Yemen’deki saldırılar hakkında olağan üstü görüştü..

 

ABD Başkanı Barack Obama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonda Suudi Arabistan Ordusu’nun Yemen’de başlattığı hava saldırısı hakkında görüştüğü bildirildi.

 

Beyaz Saray yetkililerinden alınan son bilgilere göre; telefon görüşmesinde IŞİD ile mücadelede Irak ile Suriye’ye karşı güvenlik önlemlerinin arttırılmasını istedi. Telefon görüşmesinde Yemen ve Ukrayna'daki son gelişmeler ile İran'ın nükleer programı ile ilgili müzakereler de yer aldı.

 

Obama’nın, Irak ve Suriye'den gelen 2 milyon sığınmacıya vermekte olduğu destek sebebi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdirlerini ilettiği de belirtildi.

 

Cumhurbaşkanlığı’da görüşme ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre; Recep Tayyip Erdoğan ile Obama, 1 saatlik telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider görüşmede, IŞİD ile mücadele konusunda devam eden işbirliği, Irak ve Suriye'de barış ve istikrarın tesisi amacı ile yürütülen ortak çabalar ile Yemen ve Ukrayna'daki son gelişmeleri ele aldı. Açıklamada "İki lider eğit donat programı kapsamında ılımlı Suriye muhalefetini destekleme konusunda işbirliğini görüştü" ifadelerine yer verildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz