atakum escort
GÜNCEL Haberleri Tümü

Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin Hayatını Kaybetti

Ergenekon Davası sanıklarından emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, 65 yaşında Pankreas kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti..

Ergenekon Davası sanıklarından emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, 65 yaşında Pankreas kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti..

 

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan sanıklardan 65 yaşındaki emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Pankreas kanserine yenik düştü.

 

CNN Türk’te yayınlanan bir programda Ahmet Hakan, son bir bilgi olarak Ergenekon sanığı emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin’in öldüğünü duyurdu. Muzaffer Tekin’in ölümü üzerine konuşan Emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri ise yaptığı açıklamada “TSK’nın şövalye subayı hayatını kaybetti.. Kıbrıs’ta üstün başarılar gösterdi ama kendisi bu saygıyı göremedi..” ifadelerini kullandı.

 

2007 yılında Danıştay saldırısının ardından tutuklanan Muzaffer Tekin, Ergenekon Davası soruşturması kapsamında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 129 yıl 1 ay hapis cezası ile en fazla ceza alan sanıklar biri olmuştu.

 

10 Mart 2014 tarihinde ise özel yetkili mahkemelerin kapatılması ile 7 yıl tutuklu olarak kaldığı Silivri Cezaevi'nden tahliye edilmişti. 65 yaşında Pankreas kanserine yenik düşen emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin bir süredir İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz