atakum escort
DÜNYA Haberleri Tümü

Sinagapur'un Kurucu Lideri Lee Kuan Yew Hayatını Kaybetti

Singapur’un 91 yaşındaki pnömoni tedavisi gören ilk Başbakanı Lee Kuan Yew, yoğun bakım ünitesindeki son nefesini vererek hayata gözlerini yumdu..

Singapur’un 91 yaşındaki pnömoni tedavisi gören ilk Başbakanı Lee Kuan Yew, yoğun bakım ünitesindeki son nefesini vererek hayata gözlerini yumdu..

 

Singapur’un kurucusu ve ilk Başbakanı olan 91 yaşındaki Lee Kuan Yew hayatını kaybetti. Lee Kuan Yew’in ölümü ile beraber Singapur’da milli yas ilan edildi. Lee Kuan Yew’in ağır zatürre olduğu ve tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde Saat 03:18’de hayatını kaybettiği ifade edildi.

 

Singapur Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, Lee Kuan Yew’in yaşam destek ünitesine bağlandığı ve kendisine yeniden antibiyotik verilmeye başlandığına dair haberlere yer verilmişti. Hayatını kaybeden Lee Kuan Yew, Singapur’un gelişiminde rol oynayan en önemli devlet adamlarından biri olarak görülüyordu.

 

Singapur’un şimdiki Başbakanı Lee Hsien Loong’un babası olan Lee Kuan Yew, 1990 yılına kadar 31 yıl süre ile başbakanlık hizmetinde bulundu.

 

Singapur’un sıradan bir tropikal şehir olmaktan çıkıp hareketli bir limana ve finans merkezine dönüşmesinde, Lee Kuan Yew’in politikaları önemli bir rol oynamaktadır.

 

Yaşamını yitiren kurucu Lee Kuan Yew’in, Singapur’un kuruluş yıllarını anlatan hatıratları ve politik düşüncelerinin yer aldığı kitapları da bulunmakta.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz