atakum escort
DÜNYA Haberleri Tümü

New York'ta 2 Mahkumun Film Gibi Firarı

ABD’nin New York eyaletinde 6 gün önce cezaevinden kaçan 2 firari kaçağın dışarı nasıl çıktıklarının detayları ise göz önüne serildi.

ABD’nin New York eyaletinde 6 gün önce cezaevinden kaçan 2 firari kaçağın dışarı nasıl çıktıklarının detayları ise göz önüne serildi.

 

ABD’nin New York eyaletinde 6 gün önce cezaevinden firar eden Richard Matt (48) ile David Sweat (34) isimli mahkumların hapishaneden dışarı nasıl çıktıklarının detayları ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor. New York'ın Dannemora bölgesinde bulunan Clinton Islahevi’nden kaçmayı başaran Richard Matt (48) ile David Sweat (34) isimli mahkumların çelik duvarları keserek buhar borularına kadar ulaştıkları ve oradan da lağım kuyusundan dışarı çıktıkları tespit edildi.

 

Bir cezaevi görevlisinin ise mahkumların kaçışına göz yumduğu ve onlara yardım ettiği ortaya çıktı. Cezaevi çalışanlarından Joyce Mitchell isimli bir kadının mahkumların dışarı kaçmalarını sağlamak için elektrikli ev aletlerini mahkumlara verdiği saptandı. Clinton Bölge Başsavcısı Andrew Wylie ise bu durumu doğrulayan açıklamalar yaptı. Yüksek güvenlikli cezaevinden kaçmayı başaran Richard Matt (48) ile David Sweat (34) isimli mahkumların aramasından ise henüz bir sonuç ortaya çıkmadı. New York Valisi Andrew Cuomo ise mahkumların firar ettiği Clinton Islahevi’ne giderek incelemelerde bulundu.

 

Bölgede yaşayan vatandaşlara uyarılarak yapılırken, gün boyunca evlerinde kalarak, gece kesinlikle dışarı çıkmamalarını istedi. Cezaevinin bulunduğu bölgede ise okullarda eğitim ve öğretime ara verildi. Cezaevinden kaçan Richard Matt (48) ile David Sweat (34) isimli mahkumların fotoğrafları basılarak kamu oyu ile paylaşıldı. 500 civarında görevli ise kara ve havadan desteklediği operasyonlar ile mahkumların yakalanması için yoğun bir çaba harcıyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz