Bu haber 655 kez okundu.

Teröristler Adliyeye Avukat Kılığında Girdi

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen üzücü olayda, Berkin Elvan soruşturmasında yer alan Başsavcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan 2 terörist yapılan operasyon sonucunda ölü olarak ele geçirilirken, başına 3 kurşun isabet eden savcıda hastanede hayatını kaybetti..

 

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’ne girerek Başsavcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan teröristlerin içeriye sahte avukat kimliği göstererek girdikleri saptandı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın hayatını kaybettiği rehin operasyonu sonrasında 2 teröristin, İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’ne sahte avukat kimliğe ile girdikleri iddia edildi.

 

Yanlarında getirdikleri silahlar ile Başsavcı Mehmet Selim Kiraz’ın 6. kattaki odasına giren teröristler, savcıyı rehin aldıktan sonra odasını kilitlediler. Panik butonuna basan savcı ise yardım talebinde bulundu ancak güvenlik görevlileri kapı kilitli olduğundan odaya giremedi.

 

Operasyon sonucunda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, hastaneye kaldırılmış ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Odada bulunan bir çanta ise bomba olma ihtimaline karşın fünye ile patlatılmış ancak çantanın boş olduğu saptanmıştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×