Bu haber 713 kez okundu.

Suudi Arabistan Ordusu Kiralık Askerlerden Mi Oluşuyor?

Yemen’e askeri operasyon düzenleyen Suudi Arabistan Ordusu’nda Şok bir olay yaşandı.. Suudi Arabistan Ordusu’nda büyük bir bölümün kiralık askerlerden oluştuğu iddia edildi..

 

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon askerlerinin Yemen’de gerçekleştirdiği operasyonun yankıları tüm Dünya’da gündeme bomba gibi düştü. Ancak Suudi Arabistan Ordusu’nun büyük bir bölümün kiralık askerlerden oluştuğu iddiası da henüz netlik kazanmamışken, Dünya bu olay karşısında Şoke olmuş durumda..

 

Suudi Arbistan Ordusu bölgede ABD'nin gölgesinden gittiği belirtildi. İran'a karşı Yemen'de bir tür vesayet savaşı sürdürmekte. Kiralık askerler büyük devletlerin ise görünmeyen gerçeği olarak lanse edilmekte.

 

Kiralık askerlerin çoğu Bosna'da, Hırvatistan'da, Makedonya'da, Afganistan'da, Irak'ta, Somali'de vs. görevlerde bulundu.

 

ABD Sa­vun­ma Ba­kan­lı­ğı ra­po­ru­na gö­re ise, 2007'de Ira­k'­ta bu­lu­nan "ki­ra­lık or­du­" men­su­bu ise 180 bin­ civarında idi. Suudi Arabistan Ordusu sadece Suudi Arabistan Ordusu değildir iddiaları da gündeme bomba gibi düştü.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×