Bu haber 661 kez okundu.

Düşen Yolcu Uçağının 2. Kara Katusu da Bulundu

Fransa’dan havalanarak Alpler’e çakılan ve 150 kişiye mezar olan yolcu uçağının 2. kara kutusu da bulundu..

 

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy Fransa’nın güneyinde düşen yolcu uçağının enkaz çalışmasında denetlemelerde bulundu. Düşen yolcu uçağının 2. kara kutusu da bulunduğu belirtildi. Böylece uçağın kesin düşüş sebebi de belli olacak.

 

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Germanwings Havayolu şirketinin Airbus A320 tipi yolcu uçağının Seyne-les-Alpes Kasabası yakınlarındaki enkaz arama çalışmalarının yürütüldüğü bölgeye askeri bir helikopter ile geldi.

 

İki lider de kazanın meydana geldiği bölge üzerinde helikopter kısa bir uçuş gerçekleştirerek, havadan enkazı kontrol etti. Daha sonra İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile bir araya gelen 2 lider, çalışmalar ile ilgili Fransız güvenlik ve sağlık ekipleri yetkililerinden bilgi aldı. Bölge valisi liderlere, enkaz kurtarma çalışmalarının koordine edildiği bir çadırda brifing vererek konu ile ilgili açıklama getirdi.

 

Liderler daha sonra Seyne-les-Alpes Kasabası’ndaki bir kiliseye geçerek, olayda hayatını kaybedenlerin yakınları ile bir araya geldi ve dua etti.

 

Düşen yolcu uçağının 2. kara kutusu da bulundu. Kazadan sonra ilk karakutu da daha önceden bulunmuştu. İlk bulunan kara kutudaki bilgilere ulaşıldı. 1-2 gün içinde kayıtların tamamen çözüleceği açıklandı. Enkaz bölgesinde ise hala çalışmalar devam etmekte.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×